Witamina B5

Witamina B5 jest również znana jako kwas pantotenowy. Witamina B5 jest najbardziej korzystną ze wszystkich witamin i znajduje się w wszystkim typu żywności. W rzeczywistości niemożliwe jest, ażeby osoba spożywała mniej witaminy B5, niż potrzebuje. Oznacza to, że jest duże prawdopodobieństwo, że dana osoba może być niedobór witaminy B5. Z tego względu w prawdy nie ma zalecanej dziennej ilości, którą mogliby podać pracownicy służby zdrowia, bowiem każdy otrzymuje dużo niż wystarczającą ilość z normalnego spożycia żywności. Jednak nawet gdyby nie ma potrzeby obliczania zalecanej dziennej dawki, nie oznacza to, że witamina B5 nie jest obowiązkowa dla zdrowego ciała i umysłu. W rzeczywistości witamina B5 jest konieczna między innymi do przekształcania żywności w energię. Witamina B5 jest dostępna za pobieranie tłuszczów i węglowodanów w energię.

Niektóre witaminy B5 można wyszukać w niemal każdym pożywieniu, czy to zwierzęcym, albo roślinnym. Oczywiście istnieją źródła witaminy B5, które są lepsze od innych, ale zbilansowana dieta zapewni jej więcej niż wystarczającą. Żywność o najwyższej zawartości witaminy B5 to podroby, łosoś, jajka, fasola, mleko oraz produkty pełnoziarniste. Warto zauważyć, iż witamina B5 jest tracona, jak ziarna są mielone na mąkę i zazwyczaj nie są ponownie wrzucane. Dlatego przetworzone produkty zbożowe, takie jak chleb, makaron, ryż, płatki śniadaniowe i wypieki, nie są dobrym źródłem witaminy B5. witamina.

Witamina B5 jest najlepsza w związaniu z innymi witaminami z grupy B, zwłaszcza tiaminą lub B1, ryboflawiną lub B2, niacyną lub B3, pirydoksyną lub B6 i biotyną. Wraz z innymi witaminami z grupy B witamina B5 jest integralną częścią wielu procesów. Najważniejszym z nich istnieje wytwarzanie energii ze spożywanej żywności oraz jest to znane jako cykl Krebsa. Witamina B5 jest też niezbędna do uwalniania energii z tłuszczów.


https://nadmiernapotliwosc.warszawa.pl/


Co ciekawe, witamina B5 jest również uważana za pomocną w zmniejszaniu stresu. Wynika to głównie z faktu, że w czasach stresu organizm wydziela więcej niektórych hormonów, takich jak adrenalina, a te wymagają witaminy B5. Istnieje wiele teorii na temat korzyści płynących z witaminy B5, ale większość mężczyzn nie musi aktywnie poszukiwać pokarmów bogatych w witaminę B5, ponieważ prawdopodobnie spożywają znacznie dobrze niż jest to potrzebne. Spożywanie zbyt dużej liczby witaminy B5 nie ma żadnych negatywnych skutków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *