Lawenda – wyśmienita roślina

Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin pochodzących z obszaru Morza Śródziemnego. Aktualnie jej uprawy spotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła dużą popularność jako flora lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Co sprawiło, że lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim atrakcyjne kwiaty, będące źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

Kwiaty na urodziny
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, i ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się znakomicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są świetnym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność często uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy rybne. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *